Maistas ir pinigai: 9 patarimai kaip sutaupyti
Maistas – neišvengiama mūsų kasdienybės dalis. Ir nors vieni, rodos, sugeba išvirti sriubą iš kirvio, kitiems jis sudaro nemažą išlaidų dalį. Tokiais atvejais reikėtų susimąstyti, ką galima pakeisti siekiant sutaupyti maistui išleidžiamus pinigus. Šiandien kalbėsime apie valgymą namuose – ir tai, žinoma, yra pati pirmoji taisyklė, siekiant sutaupyti pinigų maistui. O kaip planuoti meniu, kad jis neskaudintų piniginės, skaitykite žemiau.
Susidarykite meniu
Maistas ir pinigai: pirmas žingsnis efektyvaus planavimo link – meniu sudarymas. Aiškiai žinodami, ką valgysite pusryčiams, pietums ir vakarienei, turėsite mažiau pagundų užsisakinėti maistą iš kavinių ar pirkti brangius, jau paruoštus patiekalus.
Peržiūrėkite akcijas
Dauguma parduotuvių iš anksto skelbia apie būsimas akcijas, todėl sudarinėdami meniu būtinai į jas atsižvelkite. Žinoma, nepirkite bet ko, kam akcija – įsitikinkite, kad tuos produktus tikrai sunaudosite.
Paįvairinkite meniu
Įvairesnis meniu tikrai nereiškia didesnių išlaidų. Priešingai – bent kelis kartus per savaitę mėsiškus patiekalus pakeitę vegetariškais, sutaupysite visai ne mažą dalį maistui skirtų pinigų.
Peržiūrėkite spinteles
Yra nemaža tikimybė, kad spintelėse, giliai šaldytuve bei šaldiklyje turite ilgai negedančių produktų, kuriuos būtų neprošal sunaudoti. Atkreipkite dėmesį ir į bakalėjos produktų galiojimo laiką – pradėkite nuo tų, kurių galiojimas jau artėja į pabaigą.
Nepamirškite grūdų
Grūdai ir grūdiniai produktai turi daugybę privalumų. Visų pirma, jie gali būti labai maistingi ir sotūs. Be to, dauguma jų nėra brangūs. Galiausiai, juos galima panaudoti daugelyje skirtingų produktų. Pavyzdžiui, pusryčiams vietoj įprastinės granolos rinkitės grikių košę, o vakarienei rinkitės pilno grūdo makaronus su daržovėmis.
Venkite ypatingų ingredientų
Jei radote įdomų receptą, bet jam reikia kokio nors ypatingo ingrediento, kurio daugiau niekada nepanaudosite, tikrai neverta pirkti visos pakuotės. Pažiūrėkite, ar jo negalima pakeisti kažkuo panašaus, ką jau turite ar vartojate. Jei tai neįmanoma – paklauskite bičiulių, gal jie mielai pasidalintų šaukšteliu ypatingų prieskonių ar šlakeliu padažo.
Vadovaukitės sezoniškumu
Faktas: pirkti sezoninius vaisius ir daržoves daug pigiau tada, kai yra jų sezonas. Internete gausu sezoninių produktų kalendorių, tačiau galite taikyti ir paprastesnį metodą – tie produktai, kurių derlius gausus, įprastai būna nukainoti ir išstatomi lentynų priekyje.
Planuokite, ką darysite su likučiais
Tinkamas planavimas ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir sumažinti išmetamo maisto kiekius. Pavyzdžiui, bevystančias daržoves galite drąsiai panaudoti sriubai. O jei vakarienei planuojate kepti vištą, jos likučius sudėkite į salotas ar sumuštinius kitos dienos pietums. Kaulus panaudokite virti sultiniui.
Gaminkite ir pirkite daugiau
Jeigu parduotuvėje pamatėte nuolaidą ypač gerai mėsai, nebijokite jos įsigyti ir iškart pagaminti ne tik vakarienę, bet ir patiekalą vėlesniam laikui. Jį užšaldykite ir taip turėsite „greito maisto“ paruoštuką, kuris daug nekainuos ir bus sveikesnis. Lygiai taip pat elkitės ir su šaldytuvo turiniu – jei matote, kad kai kurie produktai tuoj suges, sunaudokite juos, net jei turite pietus ir vakarienes kelioms dienoms į priekį. Pagamintą patiekalą paprasčiausiai užšaldykite.
Galiausiai, nepamirškite, kad maistas turi ne tik pasotinti, bet ir teikti džiaugsmą. Todėl į savo biudžetą būtinai įtraukite ir tokių patiekalų, kurių lauktumėte su nekantrumu – tai gali būti ir namuose gamintas ypatingas maistas, ir valgymas mieste.
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀