Blog home
Asmeniniai finansai

Saugaus pirkimo/pardavimo internetu gidas

5 min read
Calculator placeholder

Siųsti iš

Popular

All countries

Keitimo kursas

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Pervedimo mokestis

Free – – – 0.99 0.99 USD

Gavėjas gaus

Popular

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Bus gauta per 30 minučių

TransferGo dirbame visu pajėgumu ir spartumu, kad sustabdytume apgavikus ir kovotume su elektroninės erdvės blogiukais. Tačiau labai svarbu, jog jūs taip pat padėtumėte mums ir apsaugotumėte save internete. Tad, šį kartą mes surėmėme pečius su Skelbiu.lt ir paruošėme jums saugaus naudojimosi internetu gidą, kuris padės apsisaugoti nuo specifinių apgavysčių perkant bei parduodant prekes internetu.

 Netikri pirkėjai 

Vienas iš pasitaikančių sukčiavimo atvejų internetu yra apgavikai apsimetantys pirkėjais elektroninėse parduotuvėse bei skelbimų portaluose. Jie išreiškia susidomėjimą asmeninėmis žinutėmis. Tuomet atsiunčia nuorodą ir prašo jūsų suvesti savo kortelės ar banko duomenis mokėjimui atlikti. Ši nuoroda yra fiktyvi – jums suvedus duomenis pinigai yra išviliojami iš jūsų kortelės ar sąskaitos. Kitas atvejis – apgavikai teigia, jog pasirūpins prekės pristatymu užsakydami kurjerį. Netikri pirkėjai atsiunčia padirbtą kurjerio puslapį, kuriame jūsų yra prašoma suvesti savo banko duomenis mokėjimui gauti. Verta pastebėti, jog apgavikai visuomet prašo labai privačios mokėjimui skirtos informacijos, pvz.: CVV kortelės kodo, kurio atskleisti nepažįstamiesiems nevalia. 

sukčiavimo pavyzdys, pirkimas internetu, saugumas, pardavimas internetu

  • Kokio pobūdžio apgavysčių dažniausiai pasitaiko? (Skelbiu.lt atsakymas)

Pastebime, kad be minėtų pavyzdžių skelbimų portaluose pasitaiko atvejų, kai potencialiais pirkėjais apsimetantys asmenys prašo prekę išsiųsti pardavėjui dar nesulaukus atsiskaitymo arba pateikus tik pavedimo kopiją. Visuomet rekomenduojame pirmiausia sulaukti mokėjimo, o jeigu tik yra galimybė – susitikti su pirkėju asmeniškai. Jeigu pirkėjas atkakliai ragina kuo skubiau išsiųsti siuntą, tai jau galėtų būti ženklas atidžiau vertinti situaciją. 

Galiausiai, jeigu sandorio metu pirkėjas atsiuntė jums įtartiną nuorodą, pirmiausia būtina pasitikrinti ar ji turi teisingą ir pilną svetainės domeną, t.y. “skelbiu.lt”. Svarbu įsidėmėti, kad sukčiai identiško svetainės pavadinimo sukurti negali, todėl sudaro panašius, pavyzdžiui, „www.skelbiult-safe.online“, „skelbiult.online“ arba raidę „l“ pakeičia raide „i“. Tokiais atvejais saugiausia įsitikinti, kad nuorodos adrese būtų įrašytas dėmuo „skelbiu.lt“. Fiktyviame puslapyje tam tikros vizualinės detalės gali priminti tikrąjį portalą Skelbiu.lt ir suklaidinti mažiau atidų vartotoją: patalpintas toks pats logotipas, naudojama panaši spalvinė gama, pateikiami prekių aprašymai. Jeigu nuoroda kelia jums įtarimų, patartina sandorį atidėti ir pasikonsultuoti su klientų aptarnavimo linija.

sukčiavimo pavyzdys, pirkimas internetu, saugumas internete

Netikri pardavėjai

Norėdami pasirodyti teisėtais pardavėjais, apgavikai kartais gali prisidengti ir žymiais prekių ženklais. Dažniausiai tokiu atveju pasiūlymas atrodo itin geras – apgavikai naudoja mažus įkainius, kad už prabangias prekes suviliotų potencialias aukas. Verta pridurti, jog netikri pardavėjai taip pat gali pateikti fiktyvų kurjerio puslapį ir prašyti sumokėti už pristatymą. 

Atlikdami mokėjimus el.prekių parduotuvėse būkite budrūs ir stebėkite:

  • ar pirkėjai/pardavėjai neprašo toliau tęsti pokalbį asmeninių žinučių pagalba (SMS, „Whatsapp“);
  • ar bendravimas neatrodo keistas arba verčia jus jaustis nejaukiai;
  • ar jūsų neprašo atskleisti kortelės duomenų, kai nesate prisijungę prie TransferGo (ar kitos įmonės) platformos;
  • ar jūsų neprašo prisijungimo kodų, slaptažodžių ar asmeninės mokėjimų informacijos, pvz.: kortelės CVV kodo;
  • ar nėra jokių įtartinų nuorodų;
  • ar puslapyje, kuriame atliekate mokėjimą nėra daug gramatinių klaidų (lyg pateikta Google vertėjo pagalba),
  • ar pasiūlymas neatrodo per daug geras.

Jeigu pastebėsite vieną iš šių dalykų, tai gali būti potencialios apgavystės ženklas. Tokiu atveju verta ieškoti daugiau informacijos bei susisiekti su svetainės (ar kitos platformos) klientų aptarnavimo komanda ir pranešti apie galimą apgaulę.

  • Kokią saugaus naudojimosi internetu taisyklę vartotojams išskirtumėte kaip svarbiausią? (Skelbiu.lt atsakymas)

Skelbiu.lt lankytojams visuomet rekomenduojame perkant atkreipti dėmesį ir į pardavėjo profilį: ar pardavėjo tapatybė yra patvirtinta, kada buvo registruota jo paskyra, kiek buvo įdėta skelbimų. Jeigu turite įtarimų, kad galimai bendraujate su sukčiumi, verta pakalbėti su pardavėju ir paprašyti pasidalinti papildomomis prekių nuotraukomis ar video su specifiniu prašymu, tarkime, dienos šviesoje, tam tikru šonu ir t.t. Jeigu visgi dar kyla įtarimų, rekomenduojame prekę įsigyti tik susitikus ir apžiūrėjus ją gyvai. 

Skelbiu.lt taip pat nuolatos tikrina bei tiria potencialios apgavystės ženklus, siekdami apsaugoti jus bei užtikrinti sklandžią patirtį perkant ar parduodant daiktus internete.

  • Kaip perspėjate ir apsaugote savo vartotojus nuo apgavikų? (Skelbiu.lt atsakymas)

Kad patirtis perkant portale Skelbiu.lt vartotojui būtų kuo sklandesnė ir saugesnė, nuolat tobuliname portalo funkcionalumą. Naudojame specialiai sukčiams atpažinti mūsų pačių paruoštą programą, kuri didžiąją dalį apgaulės atvejų atpažįsta dar prieš skelbimo publikavimą portale. Tiek portalo sistemoje, tiek asmeniškai nuolat komunikuojame Skelbiu.lt vartotojams būti budresniems ir atidesniems. Rodome informacinius pranešimus įdėjus skelbimą, naujai dedantiesiems siunčiame SMS žinutes. Skatiname portalo lankytojus pranešti apie visus įtarimą keliančius skelbimus ir paskyras. Tokių profilių skelbimus pasyvuojame, o sukčiavimo atveju – blokuojame paskyrą visam laikui. Prireikus aktyviai tarpininkaujame su teisėsaugos institucijomis. Visus žinomus atvejus perduodame tiesiogiai policijos pareigūnams, kurie dirba kibernetinio saugumu skyriuje.

Tikimės, jog šis gidas padės jums naudotis internetu saugiai ir atkreipti dėmesį į įtartiną komunikaciją el.prekių parduotuvėse. O mes, savo ruožtu, kai tik nustatome sukčiavimo atvejus, iškart įtraukiame juos į juodąjį sąrašą.

___________________________

Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀

Apie autorių

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Invite friends to TransferGo, earn £20