Ar verta investuoti į privatų sveikatos draudimą?
Kiekvienas Jungtinės Karalystės gyventojas turi teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą, kurią suteikia NHS. Visgi dalis žmonių renkasi įsigyti papildomą sveikatos draudimą ir lankytis privačiose gydymo įstaigos. Jeigu ir jūs svarstote apie tokią galimybę, kviečiame paskaityti šį straipsnį, kur dalijamės esmine informacija apie privatų sveikatos draudimą, jo pliusais bei minusais.
Kas yra privatus sveikatos draudimas?
Privatus sveikatos draudimas – tai specialus draudimas, kuris padengia jūsų išlaidas gydantis privačiai. Priklausomai nuo pasirinkto tipo, jis padengia dalį ar visas gydymo išlaidas, be to, dažnu atveju, leidžia pasirinkti specialistus ir įstaigą, kuriose gydysitės. Tad ar verta investuoti į privatų sveikatos draudimą?
Priklausomai nuo pasirinkto tipo, sveikatos draudimas padengs jūsų išlaidas įvairioms procedūroms, gydymams, tyrimams, operacijoms. Kai kuriais atvejais, jei jums tektų atsigulti į NHS ligoninę, taip pat gautumėte ir papildomas išmokas už ligoninėje praleistas dienas.
Visgi svarbu atkreipti dėmesį, kad kompensuojama yra ne viskas. Pavyzdžiui, dauguma draudimų nepadengs jūsų lėtinių ligų (tokių kaip diabetas ar artritas) gydymo, priežiūros, susijusios su nėštumu ir gimdymu, plastinių operacijų.
Kita vertus, vis daugiau privačių draudimo kompanijų siūlo padengti ne tik fizinės, bet ir psichologinės sveikatos gerinimo išlaidas.
Kaip išsirinkti?
Dėl paslaugų įvairovės, skirtingų polisų ir, žinoma, kainų, prieš renkantis draudimą reikėtų įvertinti skirtingų draudikų pasiūlymus. Prieš pasirašant sutartį, svarbu atidžiai ją perskaityti, taip pat įsigilinti į visas papildomas sąlygas. Kai kurie žmonės renkasi sutartį pasirašyti per draudimo brokerį, nes jie įprastai jau būna įsigilinę į skirtingas sąlygas ir gali padėti išsirinkti jums tinkamiausią variantą.
Gali būti, kad jūsų sveikatos draudimu mielai pasirūpins ir darbdavys. Kai kurios įmonės privatų sveikatos draudimą siūlo visiems darbuotojams kaip papildomą skatinimo priemonę. Dalis darbdavių taip pat turi sutartis su draudimo kompanijomis, kurios leidžia jums, kaip įmonės darbuotojui, draudimą įsigyti pigiau. Nors už jį vis dar mokėsite patys (arba suma bus išskaičiuota iš atlyginimo), yra nemaža tikimybė, kad gausite reikšmingą nuolaidą.
Kaip žinoti, ar man reikia privataus sveikatos draudimo?
Privataus sveikatos draudimo įsigijimas – individualus sprendimas, tačiau yra keli dalykai, kuriuos įvertinę galėsite nuspręsti lengviau.
Visų pirma, objektyviai sau atsakykite, ar jus tenkina NHS paslaugos. Jeigu laukimo laikas jums netrukdo ir į privačias klinikas vis tiek nesikreipiate, greičiausiai neverta investuoti ir į privatų sveikatos draudimą. Žinoma, privatus draudimas neturėtų būti prioritetas ir tiems, kurių finansinė situacija sudėtinga – jei turite pakankamai pinigų tik būtinosioms išlaidoms, Jungtinėje Karalystėje sveikatos draudimas tikrai nėra tarp jų, nes NHS teikiama pagalba yra išties aukšto lygio.
Jei iki šiol jau ir taip lankėtės privačiose gydymo įstaigose ir už apsilankymus mokėjote, čia reikėtų gerai paskaičiuoti. Įvertinkite, kiek tam išleidžiate per metus, ir pasižiūrėkite, kiek jums kainuotų draudimas (vidutiniškai tai atsieis maždaug 1500 svarų sterlingų per metus, tačiau priimant sprendimą reikėtų vertinti konkrečius pasiūlymus). Jei dabar išleidžiama suma yra panaši ar mažesnė, greičiausiai neverta investuoti į draudimą. Kita alternatyva yra ir „apsidrausti save“ – atsidaryti banko sąskaitą, į kurią kas mėnesį pervesite nustatytą sumą pinigų, ir, prireikus, panaudosite ją privačiam gydymui.
Ką dar būtina žinoti?
Atkreipkite dėmesį, kad prireikus skubiosios pagalbos, net turint privatų draudimą, reikėtų kreiptis į NHS. Taip pat svarbu žinoti, kad privatus draudimas, su retomis išimtimis, negali kompensuoti ir iš anksčiau nustatytų ligų gydymo.
Derindami sutarties sąlygas, niekada nemeluokite draudikui. Žinoma, sveiki, nerūkantys ir kitų žalingų įpročių neturintys žmonės greičiausiai gaus geresnes sąlygas, bet jei pameluosite apie savo sveikatos būklę, o draudikas išsiaiškins, rizikuojate ne tik prarasti draudimą, bet ir gauti baudą.
Privatus sveikatos draudimas dažnai yra naudingas ir savarankiškai dirbantiems žmonėms – ligos atveju, vis tiek gausite bent minimalią kompensaciją, kuri sumažins nuostolius, patirtus dėl to, kad negalite dirbti.
Tikimės, ši apžvalga padės jums apsispręsti, ar verta investuoti į sveikatos draudimą. Bet kuriuo atveju, linkime išlikti sveikiems ir, žinoma, nepamiršti rūpintis savo sveikata.
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀