Tinklaraščio pradžios puslapis
Asmeniniai finansai

Pažvelkime į “Brexit”: kokios įtakos tai turės mūsų klientams ir mūsų kompanijai

5 min. skaitinys
Calculator placeholder

Siųsti iš

Populiarios

All countries

Keitimo kursas

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Pervedimo mokestis

Nemokamai – – – 0.99 0.99 USD

Gavėjas gaus

Populiarios

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Bus gauta per 30 minučių

Praėjusio penktadienio rytą didelė dalis JK gyventojų pabudo ir išgirdo žinias, kad šalies gyventojai balsavo už sprendimą palikti ES. Rezultatas buvo staigmena netgi balsavusiems už ES palikimą bei valstybės vadovams. Balsavimo poveikis buvo juntamas visame pasaulyje, tačiau, akivaizdu, labiausiai JK. Svaro sterlingo vertė krito iki žemiausios ribos per pastaruosius tris dešimtmečius, FTSE akcijų indeksas krito dramatiškai, sukeldamas trilijonų dolerių vertės nuostolius, Deividas Kameronas paskelbė apie atsistatydinimą, o šešėlinės vyriausybės nariai atsistatydino arba buvo atleisti. Visi šie įvykiai įvyko šiokiame tokiame vakuume, kadangi Britanijos skyrybos su ES bus ilgas, šiek tiek varginantis, procesas, kuris užtruks mažiausiai du metus, o, pasak kai kurių analitikų, gal net ir dešimtmetį.

Dauguma dėl dabartinės situacijos JK kaltina D. Kameroną, kuris vasario mėnesį, po derybų rato su ES Briuselyje, paskelbė referendumo datą. Nėra dvejonių, kad tokį sprendimą D. Kameronas priėmė norėdamas nuraminti euroskeptikus savo partijoje ir nuslopinti augantį UKIP, euroskeptiškos partijos, populiarumą. Jo tikėjimas, kad gyventojai balsuos už pasilikimą ES, akivaizdu, buvo klaidingas.

Svarbu paminėti, kad JK problemos su ES nėra naujos ir D. Kameronas nėra vienintelis, kurį reikėtų kaltinti. Kovos ir nesutarimai šiuose santykiuose yra kone pusės amžiaus senumo ir apima taip pat ir kitas koalicijas, pavyzdžiui Europos ekonominės bendrijos, kuri įkurta anksčiau nei ES. Tiesą sakant, po to, kai po prisijungimo prie ES, JK nusprendė ir toliau naudoti svarą sterlingą, dauguma tai traktavo kaip galimo pasitraukimo strategiją.

Faktas, kad palikti ES nėra taip paprasta, kaip pasakyti „viso ir ačiū“ bei išeiti pro duris, ir tai jaučia visi šalies gyventojai, įskaitant ir didelį kiekį ES piliečių, šiuo metu gyvenančių JK.

Formalus pasitraukimo procesas negali prasidėti iki JK pristatys 50 straipsnio, kuris pradėtų derybas, prašymą Europos Sąjungai. D. Kameronas jau pareiškė, kad jis įspėjimo nepristatys, o paliks tai padaryti sekančiam Ministrui Pirmininkui. Tai reiškia, kad įspėjimas nebus pristatytas dar mažiausiai tris mėnesius.

Po to, kai įspėjimas bus įteiktas, prasidės derybos. Sutartyje numatyta, kad derybų procesas truks mažiausiai du metus, tačiau dauguma mano, kad jis truks gerokai ilgiau. Netgi pasitraukimo šalininkų lyderis Borisas Džonsonas savo kalboje pirmadienį paminėjo, kad šis pasikeitimas „nebus labai skubiai“.

Referendumo metu priimtas sprendimas privertė sunerimti ES imigrantus, dirbančius ir gyvenančius JK. Panašus nerimas apėmė ir daugumą britų, kurie gyvena kitose ES valstybėse. Nors toks nerimas yra suprantamas, visos šalys pareiškė, kad ES piliečių, gyvenančių JK, ir JK piliečių, gyvenančių ES valstybėse, teisės bus saugomos ir legaliai emigravusiems deportacija negresia. Šis aspektas buvo pabrėžtas ir B. Džonsono, kuris savo kalboje pirmadienį sakė, kad „ES piliečių, gyvenančių šioje šalyje, teisės bus visiškai apsaugotos, ir tai taip pat bus taikoma Britanijos piliečiams, gyvenantiems ES šalyse. Britai ir toliau galės dirbti ES; gyventi; keliauti; mokytis; pirkti namus ir įsikurti.“ ES vadovai taip pat pritarė šiam pasisakymui.

Finansinis pasaulis po balsavimo irgi patyrė šoką, tačiau tai nebuvo beprecedentis įvykis ir atsigavimas jau matomas. Finansų kompanijos pasiruošimą pradėjo prieš kelis mėnesius, nepaisydami, koks bus referendumo rezultatas. Finansinių technologijų kompanijos, tokios kaip TransferGo, taip pat nebuvo išimtis. Daugeliu atveju, pasiruošimas reaguoti į referendumo rezultatus buvo daug lengvesnis finansinių technologijų kompanijoms, kadangi jos visada yra pasiruošusios sparčiai reaguoti į besikeičiančias rinkos sąlygas. TransferGo infrastruktūra ir sukurta taip, kad atlaikytų finansines audras. Ir nors kai kurie pervedimai truko kiek ilgiau nei paprastai, mūsų paslaugų tiekimas nebuvo sutrikęs. Vartotojams ir toliau buvo taikomas pastovus valiutos kursas, todėl jie nesulaukė jokių staigmenų, susijusių su mokesčiais ar svyruojančiais valiutų kursais.

TransferGo tinklaraštyje ne kartą rašėme kaip užsienio valiutų kursai yra nustatomi ir kas juos veikia. Vienas iš tokių veiksnių, kuriuos minėjome, yra vyriausybės politikos pokyčiai, o Brexit, be abejo, yra itin didelis pokytis. Mes taip pat rašėme, kad užsienio valiutų kursų pokyčiai dažnai sukeliami emocijų, o nėra logiškai pagrįsti. Šis aspektas taip pat gali būti taikomas Brexit. Svaras sterlingas šiuo metu yra itin nepastovus ir, tikėtina, kad toks išliks dar kurį laiką. Nors nėra reikalo svaro sterlingo kurso svyravimų stebėti kas minutę, vartotojai turėtų būti informuoti apie svyravimus, kad galėtų gauti naudos. TransferGo savo tinklaraštyje kiekvieną pirmadienį skelbia straipsnius, kuriuos galite rasti čia https://blog.transfergo.com/business/currency/, apie valiutų kursų svyravimus. Kitaip nei bankai, TransferGo visuomet siūlė pastovų valiutos kursą, kuris yra rodomas vykdant pinigų pervedimą. Daugiau informacijos apie tai galite rasti https://blog.transfergo.com/what-is-the-fx-rate. Pastovaus valiutos kurso taikymas yra vienas iš būdų, kuriuos naudodami galime sutaupyti klientų pinigus, kalbant apie mokesčius, ir padėti jiems išvengti bet kokių staigmenų siunčiant pinigus namo. Tai yra pagrindinis mūsų kompanijos principas ir mes jo nesiruošiame keisti, nepaisant būsimų JK ir ES derybų rezultatų.

_________________________

Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀

Apie autorių

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Pakvieskite draugus į TransferGo ir uždirbkite 22€