Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą yra nusipirkęs ką nors neplanuoto. Iš pirmo žvilgsnio, tokie pirkiniai atrodo nekalti, tačiau ilgainiui jie gali imti trukdyti mūsų kitiems planams. Kaip to išvengti, šiandien ir pasidalinsime.
Tačiau pirmiausiai aptarkime, kas yra impulsyvūs pirkiniai. Į galvą greičiausiai ateis įvairūs smagūs daikčiukai – rankinės, nauji telefonai, drabužiai ar interjero detalės. Tačiau neretai impulsyviais pirkiniais gali tapti ir tokie buities objektai kaip valymo ar higienos priemonės. Jie dažnai sudaro nemažą išlaidų sumą, tad vertinant impulsyvius pirkinius, reikėtų nepamiršti ir jų.
Taigi, grįžkime prie pagrindinio klausimo: kaip išvengti impulsyvių pirkinių?
Venkite pagundos
Paprasčiausias būdas išvengti impulsyvių pirkinių – išvengti pagundos. Jei jums reikia tik vieno daikto, nevažiuokite dėl jo į didžiulį prekybos centrą, kur vitrinos pilnos žavingų blizgučių. Jei reikia maisto produktų, į parduotuvę keliaukite su sąrašu ir net neikite į tuos skyrius, iš kurių jums nieko nereikia. Prisiminkite, net jei nusipirksite prekę, kuriai taikoma didelė nuolaida, bet jums jos nereikia, tai vis tiek bus impulsyvus pirkinys.
Jei apsipirkinėjate internetu, atsisakykite visų reklaminių naujienlaiškių, pranešančių apie akcijas ir skatinančių pirkti daugiau. Taip pat rekomenduojame riboti ir laiką, praleidžiamą socialiniuose tinkluose – juose gausu reklamos, kuriai, deja, daugelis dažnai pasiduodame.
Sustokite pagalvoti
Prieš įsidėdami daiktą į pirkinių krepšelį, stabtelkite pagalvoti, ar jums tikrai jo reikia. Geriausia, jei pavyks pirkinį atidėti kitai dienai – pernakt susidėliosite savo prioritetus ir galėsite ramiai nuspręsti, ar be to daikto tikrai negalite gyventi. Jei negalite, vadinasi, dar reikės apgalvoti, kaip perskirstyti biudžetą, kad nenukentėtų santaupos.
Prisiminkite savo biudžetą
Kad jau prakalbome apie biudžetą, šią temą paplėtosime plačiau. Labai svarbu, kad visos jūsų išlaidos būtų numatytos. Į biudžetą svarbu įtraukti ir santaupas, ir įsipareigojimus, ir maisto bei buitines prekes, drabužius ar kitas mažiau būtinas išlaidas. Jeigu impulsyvus pirkinys į šias išlaidas netelpa, vadinasi, jo reikėtų atsisakyti.
Kita vertus, jei paskirsčius pinigus visoms numatytoms išlaidoms jums jų dar lieka, dalį tikrai galite įdėti į „nenumatytų išlaidų“ eilutę ir panaudoti impulsyviems pirkiniams. Tačiau tuo piktaundžiauti nereikėtų – verčiau tuos pinigus atidėti paskolos dengimui ar taupyti kitiems suplanuotiems pirkiniams.
Pagalvokite apie impulsyvaus pirkimo priežastis
Impulsyvaus pirkimo priežasčių yra daugybė. Tarp dažniausiai pasitaikančių yra aplinkos spaudimas – galbūt esate su žmonėmis, kurie nuolat apsipirkinėja, ir jaučiatės nejaukiai to nedarydami, o galbūt manote, kad vienas ar kitas daiktas padės jums geriau atrodyti kitų akyse.
______________
Nepamirškite, jog sutaupyti galite naudodamiesi TransferGo paslaugomis! Prisiregistruokite dabar ir gaukite du pirmus pervedimus į Lietuvą NEMOKAMAI su geresniu valiutos kursu!

Evelina Stundžienė
Evelina Stundžienė turi virš 10 metų straipsnių kūrimo, vertimų bei socialinių tinklų vadybos patirties, įgytos bendradarbiaujant su žymiais telekomunikacijų prekės ženklais, keliais carsharingo gigantais, 15min.lt, ir daugybe kitų. Nuo veiklos reklamos agentūrose iki privačių konsultacijų startuoliams bei prekės ženklams turizmo, muzikos bei finansų srityse, Evelina yra tinklaraščių, virtualaus turinio ir marketingo komunikacijos specialistė. Šiuo metu, būdama TransferGo tinklaraščio tekstų autore, Evelina atskleidžia unikalų požiūrį į migraciją bei asmeninių finansų ypatumus, vedama asmeninės patirties – gyvenimo užsienyje.