Ekologija ir taupumas: ar tai suderinama?
Turbūt ne vieno tikslų sąraše šiais metais atsirado noras gyventi tvariau. Tačiau jei jūs apie tai dar nepagalvojote – arba galvojate, kad tai yra labai brangu – siūlome skirti kelias minutes ir būtinai perskaityti šį straipsnį. Užbėgdami įvykiams už akių iškart pasakysime, kad ekologija ir taupumas tikrai suderinama. O dabar pakalbėkime, kaip.
Nepasiduokite pirmam įspūdžiui
Ekologija – juk tai brangu!? Gali būti, kad jau ne kartą svarstėte įsigyti ekologiškų produktų, tačiau susilaikėte dėl jų kainos. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio ekologiški produktai gali pasirodyti brangesni, tačiau taip tikrai būna ne visada. Užuot rinkęsi plačiai reklamuojamas prekes didžiosiose parduotuvėse, dažniau lankykitės turguose, susipažinkite su vietiniais ūkininkais – jų siūloma produkcija įprastai būna parduodama labai prieinama kaina.
Planuokite
Tvarus apsipirkimas – tai ne tik ekologiškų produktų pirkimas, bet ir racionalus jų panaudojimas. Įvertinkite savo išmetamo maisto kiekį ir pabandykite jį sumažinti. Tai gali reikšti, kad jums reiks pirkti mažiau arba kūrybiškiau panaudoti likučius. Bet kuriuo atveju, neišmesdami maisto ne tik elgsitės tvariau, bet ir sutaupysite pinigų, o tai leis įsigyti ir prabangesnių produktų.
Keiskite įpročius
Daugybė mūsų kasdienių įpročių, reikia pripažinti, yra nebūtinai draugiški gamtai. Važinėjimas benzininiu automobiliu, plastikiniai maišeliai, visuose namuose uždegtos šviesos – visa tai didina bereikalingą išteklių naudojimą. Todėl dažniau rinkitės viešąjį transportą, vienkartinius indelius ir maišelius pakeiskite daugkartiniais, o šviesą laikykite įjungtą tik ten, kur jos būtinai reikia. Beje, tas pats galioja ir įvairiems prietaisams: nelaikykite jų įjungtų į rozetę, jei nenaudojate.
Daiktus naudokite sąmoningai
Visų pirma, ko gero, reikėtų pradėti nuo generalinės tvarkos namuose. Įvertinkite, ko jums tikrai nereikia, tada pažiūrėkite, ką galite padaryti su likusiais daiktais: dalį parduokite, padovanokite, o tuos, kurių nebeįmanoma prikelti antram gyvenimui, atiduokite perdirbti. Antras žingsnis – atidžiai stebėkite, ką ir kaip išmetate. Prieš išmetant bet kokį daiktą įsitikinkite, kad jo negalima panaudoti antrą kartą, o jei tikrai ne – rinkitės tik rūšiavimo konteinerius.
Rinkitės natūralias priemones
Kadangi ekologija ir tvarus gyvenimas pastaruoju metu darosi vis populiaresni, nuolat didėja natūralių švaros priemonių pasiūla. Tai reiškia ne tik didesnę tikimybę atrasti mėgstamą ir efektyvų produktą, bet ir gauti jį už patrauklią kainą. Ši taisyklė galioja tiek namų švarai, skalbimui reikalingiems produktams, tiek kasdienėms prausimosi priemonėms, kosmetikai. Beje, kai jau atsinaujinsite, atkreipkite dėmesį į naudojimo įpročius: juk puodelio, kuriame buvo tik sultys, tikrai nebūtina plauti su indų plovikliu, o ir duše, ko gero, galėtumėte susisukti greičiau nei per 20 minučių, tiesa?
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀