5 Naujųjų metų tikslai, kurių laikytis iš tiesų verta, ir patarimai, kaip tą padaryti paprasčiau
Taigi taigi, Naujieji prasidėjo, o tikslai dar nepajudėjo? Skubame į pagalbą. Šiandien mūsų tema – ne tik 5 Naujųjų metų tikslai, bet ir patarimai, kaip jų pasiekti. Iškart įspėjame: tarp tikslų vargiai išgirsite ką nors naujo. Juk ne veltui populiarūs tikslai yra TOKIE populiarūs – jų siekti tikrai verta!
Sportas, sportas ir dar kartą sportas
Pakelkite ranką, jei kadanors buvote nusipirkęs abonementą sporto klubui sausio pirmą dieną, o po kelių mėnesių jau ieškojote, kam parduoti. Taigi, mes irgi. Visgi, Naujųjų metų tikslai ir jų išpildymas nėra toks lengvas. Visų pirma, pagalvokite, ar sporto salė – tikrai geriausias būdas sportuoti? Galbūt grupinės treniruotės, šokiai ar intensyvūs pasivaikščiojimai miške jums – daug patrauklesni? Norint įprasti reguliariai sportuoti, svarbu rasti tai, kas patinka, tad, jei tokios sporto šakos dar neatradote, vietoj „daugiau sportuoti“ pažadėkite sau išbandyti, sakykime 12 naujų sporto šakų (po vieną per mėnesį). Jei tokią jau turite, būkite realistiški: visiškai nesportuojančiam žmogui vargiai pavyks iškart pereiti prie kasdienių treniruočių, o vyturiams sunkiai seksis nukeliauti į užsiėmimus vakare.
Kodėl sportas yra vienas populiariausių tikslų? Sportas, betkokiame pavidale turėtų būti kiekvieno iš mūsų kasdienybės dalis. Nes sportas – tai ne tik gražesnis kūnas. Visų pirma, tai geresnė fizinė ir psichologinė sveikata. Sportas gerina nuotaiką, stiprina imunitetą, pasirūpina, kad turėtume daugiau jėgų. Be to, tai puikus būdas pailsėti nuo dienos darbų, pamiršti įtampą, praskaidrinti mintis.
Knygų skaitymas
Bene visi mes norime skaityti daugiau, bet kaip to pasiekti? Visų pirma, skaitykite tai, kas jums įdomu. Dabar ypač populiarios asmeninio tobulėjimo knygos, bet jei jūsų tai nedomina, o skaityti norite tam, kad pailsėtumėte, apeikite jas iš tolo ir rinkitės tai, kas išties įtraukia. Programėlėje Goodreads galite išsikelti tikslus, įvertinti perskaitytas knygas ir gauti rekomendacijų pagal jau perskaitytas. Tokiu būdu galite aiškiai matyti savo progresą, susidaryti norimų perskaitytų knygų sąrašą ir matyti ką perskaitėte. Taip pat ne mažiau svarbu ir aiškiai išskirti laiką skaitymui. Pradžioje, kol įprasite, net galite pasižymėti jį kalendoriuje ir užsistatyti priminimą. Vėlgi, būkite realistiški – jei skaitydavote retai, atrasti po valandą kasdien gali pasirodyti sunku, tad paskirkite, sakykime, po pusvalandį darbo dienomis ir valandą savaitgaliais. Prieš miegą iškeiskite telefoną į knygą ir paskaitykite. Vengdami ekranų ir mėlynos šviesos taip pat pagerinsite savo miego kokybę ir skirdami po nedaug laiko kasdien nepastebėdami perskaitysite knygas neįdėję daug pastangų. Pripratus prie šios rutinos tai netrukus taps įpročiu.
Hobiai
Na, pripažįstam, šis tikslas gal ir nėra iš populiariausių, tačiau tikrai vertas būti įtrauktas į sąrašą. Jei dar neturite hobio, paskirkite šiuos metus jo atradimui. Nuo ko pradėti? Pabandykite prisiminti, ar kada nors gyvenime užsiiminėjote panašaus pobūdžio veikla, ir pagalvokite, kodėl ją nutraukėte? Jei tik dėl laiko stokos, ko gero, galite drąsiai vėl sugrįžti. Jei nieko panašaus prisiminti nepavyksta, tuomet pasidomėkite įvairiais hobiais, įvertinkite, kuriais galite užsiimti (svarbu atsižvelgti į laiko ir finansines sąnaudas), ir pradėkite!
Kodėl tai svarbu? Hobiai leidžia nukreipti minčių tėkmę nuo kasdienybės, atsipalaiduoti. Tai – puikus būdas skirti laiko sau, pasikrauti energija naujiems darbams ir bendravimui. Be to, kai kurie hobiai turi dargi ir apčiuopiamos naudos – pavyzdžiui, mezgimas jus apdovanos puikiu spintos papildymu.
Tvarka namuose
Dažnai su naujų metų pradžia norime naujos pradžios ir savo namuose: susitvarkyti spintą, virtuvės spinteles ir pan. Švari aplinka = švari galva. Daugeliui patinka idėja turėti tvarkingus, suorganizuotus namus, tačiau tai visdėlto yra darbas. Neretai vedami motyvacijos pradedame didžiulį tvarkymosi projektą, tačiau po kelių valandų pervargstame ir prarandame visą motyvaciją. Kad to išvengtumėte, dalinamės keliais patarimais.
Naudokite Marie Kondo metodą. Jei apie jį negirdėjote, galite peržiūrėti Netflix dokumentiką Tidying Up with Marie Kondo (liet. Tvarkymasis su Marie Kondo) ir sužinoti šio metodo aspektus. Pradėkite savo namų organizavimo kelionę pritaikydami Marie Kondo žinomą KonMari metodą. Suskirstykite savo daiktus, tokius kaip drabužiai, knygos ir sentimentalūs daiktai, ir paklauskite savęs, ar kiekvienas daiktas sukelia džiaugsmą. Jei ne, apsvarstykite galimybę su juo atsiskirti.
Tvarkykite sistemingai. Nepradėkite vienu metu tvarkyti visų namų, nes greitai pavargsite ir nepasieksite nieko. Galite pradėti tvarkyti ne po vieną kambarį iškart, o kambario dalis. Pavydžiui vieną dieną sutvarkykite miegamojo komodą, kitą naktinius staliukus, o trečią spintą. Daug lengviau pasiekti tikslus kai jie nedideli. Šis metodas leidžia sutelkti dėmesį į kiekvieną sritį ir neleidžia jaustis priblokštam. Tokiu būdu jausitės įvykdę tikslą ir pavyks geriau išlaikyti motyvaciją.
Investuokite į daiktų organizavimo krepšius ir dėžutes. Tokie daiktai padeda palaikyti tvarką erdvėse, kuriose gausu mažų daiktų. Jiems visiems turint savo vietą lengviau palaikyti tvarką. Taip pat, naudojant krepšius ar dėžutes daiktams sudėti aplinka atrodo vizualiai tvarkingesnė.
Kad ir kokius tikslus šiemet išsikėlėte, nepamirškite kelių esminių taisyklių. Visų pirma, Naujųjų metų tikslai turi būti realistiški: geriau pasiekti vieną, bet nedidelį, nei užsibrėžti dešimt, bet neįgyvendinti nei vieno. Tikslus padalinkite į mažesnes dalis, planuokite, kada ir ką nuveiksite jo link. Metų eigoje nepamirškite pažvelgti atgal ir įvertinti, ką nuveikėte. Jei padarėte mažiau nei tikėjotės, nepulkite savęs kritikuoti: pagalvokite, kodėl taip nutiko? Išsiaiškinę priežastis, mėginkite jas pašalinti ir grįžkite prie tikslų siekimo. Taip pat nepamirškite ir savęs apdovanoti: pavyzdžiui, po mėnesio reguliaraus sporto užsirašykite atpalaiduojančiam masažui, o po perskaitytos knygos pasimėgaukite ypač skaniu desertu. Tačiau pabaigai turime įspėti: tai tikrai nebus lengva. Šiaip ar taip, juk norite įnešti pokyčių į savo gyvenimą, o šie niekuomet nebūna lengvi. Tačiau pažadam, pasistengti verta!
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀