Kelionių draudimas – dažnai nepelnytai pamirštas atostogų palydovas. Juk galvodami apie keliones, dažniausiai planuojame jų datą, ieškome skrydžių, rezervuojame viešbučius, renkamės lankytinas vietas, tačiau per daug dėmesio neskiriame galimiems nemalonumams.
Vis dėlto, kaip daugeliui jau tapo įprasta į lagaminą įsidėti pleistrų, vaistų skrandžio veiklai gerinti ir nuskausminamųjų, taip rekomenduojama įprasti ir įsigyti kelionių draudimą. Kam jis reikalingas, kokias išlaidas padengia ir kokį geriausią įsigyti, šiandien ir aptarsime.
Kam reikalingas kelionių draudimas?
Trumpai tariant, kelionių draudimas reikalingas tam, kad apsaugotų jus nuo papildomų išlaidų, jei kelionė vyksta ne pagal planą. Tai galioja ne tik galimiems sveikatos sutrikimams, bet ir atšauktiems skrydžiams, prarastiems daiktams ir panašiai.
Kelionių draudimas ypač svarbus tiems, kurie keliauja savarankiškai. Kelionių organizatoriai dažnai patys įsipareigoja padengti dalį išlaidų, jei kas nors vyksta ne pagal planą (pavyzdžiui, pakeičiamas jūsų skrydžio laikas), tuo tarpu savarankiškai keliaudami tokios prabangos neturite.
Įprastai kelionių draudimas nekainuoja itin daug, o jį galima išsiimti konkrečiai kelionės datai. Visgi, jei į svečias šalis vykstate dažnai, verta pagalvoti apie ilgalaikį apsaugos planą – kai kuriais atvejais, tai gali būti ir pigesnis variantas, o net jei pernelyg daug pinigų ir nesutaupysite, tikrai sugaišite mažiau laiko, nes nereikės kaskart iš naujo pirkti draudimo, rinktis iš skirtingų tiekėjų ir skaityti sutarčių.
Kokias išlaidas dengia kelionių draudimas?
Įprastai kelionių draudimas gali jus apsaugoti, jei:
- Jūsų kelionė buvo atšaukta arba sutrumpinta dėl priežasčių, kurių negalite kontroliuoti.
- Jei pavėlavote į transporto priemonę arba jos išvykimas buvo atšauktas (vėlgi tik dėl priežasčių, kurių negalėjote sukontroliuoti).
- Įvyko nelaimingas atsitikimas, susižeidėte ar susirgote.
- Jūsų daiktai, įskaitant asmeninius dokumentus ar pinigus, buvo pamesti, pavogti ar apgadinti.
- Jūs pats netyčia ką nors apgadinote ar sužeidėte.
Čia išvardyti punktai standartiškai įeina į draudimo apsaugą, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į papildomus aspektus:
- Kelionėms į skirtingas šalis, ypač už Europos ribų, taikomos skirtingos sąlygos.
- Jūsų amžius gali daryti įtaką draudimo kainai. Asmenims virš 65 metų amžiaus verta pasižiūrėti į būtent senjorams skirtus kelionių draudimo paketus.
- Iš anksto nuspręskite, ką veiksite kelionės metu, nes kai kurios veiklos, pavyzdžiui, slidinėjimas ar nardymas, nėra dengiamos įprastu draudimu, tam reikės sumokėti papildomą mokestį.
- Kuo keliausite – kruizai ar skrydžiai biudžetinėmis oro linijomis nėra įtraukti į kai kurių kompanijų draudimo polisus, tad renkantis draudimą būtina į tai atsižvelgti.
- Covid-19 apsauga: dauguma draudimo tiekėjų tokią apsaugą vis dar teikia tik kaip papildomą paslaugą, todėl būtinai įsitikinkite, kad ji įtraukta į jūsų polisą.
Kur įsigyti kelionių draudimą?
Kelionių draudimą įsigyti bus tikrai nesunku, nes jį siūlančių vietų yra gausybė. Žinoma, pirmiausia mintys krypsta link draudimo kompanijų, tačiau tokią paslaugą taip pat teikia ir daugelis bankų, prekybos tinklų, kelionių brokerių bei organizatorių.
Jei turite kreditinę kortelę, gali būti, kad į ją jau įtrauktas kelionių draudimas ir už tai papildomai mokėti nereikės. Vis dėlto, atkreipkite dėmesį į sąlygas – jis nebūtinai galios jūsų antrajai pusei ar šeimos nariams, todėl juos apdrausti gali tekti atskirai.
Jei kelionę perkate iš kelionių organizatoriaus ar brokerio ir į paketą nėra įskaičiuota tokia apsauga, kurios tikitės, visada galite draudimą įsigyti atskirai. Labai dažnai asmenys, iš kurių perkate keliones, siūlo įsigyti jų partnerių draudimą. Dažnu atveju tai – geras pasirinkimas, nes kelionių organizatoriai gali pasiūlyti nuolaidų ir apsaugą, kurios reikia būtent jūsų kelionei. Vis dėlto, atidžiai perskaitykite sąlygas ir įsitikinkite, kad jos jus tikrai tenkina – nesate įpareigotas pirkti kelionės draudimą iš konkretaus asmens, o jei agentas ar organizatorius bandys tokį mokestį privalomai įtraukti į jūsų kelionės kainą, jis pažeis įstatymą.
Kiek kainuoja kelionių draudimas?
Žinoma, konkreti kelionių draudimo kaina priklausys nuo kelių skirtingų faktorių: jūsų amžiaus, kelionės trukmės, pobūdžio, krypties, taip pat ir draudiko bei apsaugos, įtrauktos į draudimo sutartį.
Visgi, kad galėtumėte susidaryti bent šiokį tokį vaizdą, peržiūrėjome galybę kelionių draudimo pasiūlymų Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje, kad galėtume jums pateikti orientacines sąlygas.
Taigi, standartinis draudimo pasiūlymas savaitei atostogų Europoje vykstant iš Lietuvos gali kainuoti vos 4.73 Eur, bet į jį įeis tik medicininių išlaidų padengimas (iki 100.000 Eur). Jei papildomai norite draudimo nuo nelaimingų atsitikimų, bagažo draudimo bei asmens civilinės atsakomybės, galutinė įmoka savaitei sieks vidutiniškai nuo 15 iki 25 Eur.
Keliaujant iš Jungtinės Karalystės, kainos bus panašios ir prasidėti gali vos nuo £5 vienai kelionei į Europos šalį arba nuo maždaug £30 keliaujant į Ameriką.
Ar tai daug, ar ne, spręsti jums. Tačiau, mūsų nuomone, tikrai verta – sveikatos priežiūros paslaugos gali būti neįtikėtinai brangios, o pamesti daiktai sukelti daug papildomų išlaidų, kurios praktiškai visada bus didesnės nei draudimo kaina. Bet kuriuo atveju, linkime jums sklandžių, saugių ir smagių kelionių!
______________
Nepamirškite, jog sutaupyti galite naudodamiesi TransferGo paslaugomis! Prisiregistruokite dabar ir gaukite du pirmus pervedimus į Lietuvą NEMOKAMAI su geresniu valiutos kursu!

Evelina Stundžienė
Evelina Stundžienė turi virš 10 metų straipsnių kūrimo, vertimų bei socialinių tinklų vadybos patirties, įgytos bendradarbiaujant su žymiais telekomunikacijų prekės ženklais, keliais carsharingo gigantais, 15min.lt, ir daugybe kitų. Nuo veiklos reklamos agentūrose iki privačių konsultacijų startuoliams bei prekės ženklams turizmo, muzikos bei finansų srityse, Evelina yra tinklaraščių, virtualaus turinio ir marketingo komunikacijos specialistė. Šiuo metu, būdama TransferGo tinklaraščio tekstų autore, Evelina atskleidžia unikalų požiūrį į migraciją bei asmeninių finansų ypatumus, vedama asmeninės patirties – gyvenimo užsienyje.